Owoce to samo zdrowie- jak powie nam każdy lekarz- i mnóstwo witamin dla naszego organizmu. Jednocześnie to również doskonała propozycja pod względem smakowym, dlatego nie powinno być zaskoczenia, że tak chętnie sięgamy po różnego rodzaju owoce i raczymy się ich smakiem. Jeśli chodzi o owoce rosną one na drzewach i krzewach, kupić można je w sklepach i na targach. Ale można również pomyśleć o tym, by samodzielnie zatroszczyć się o dostawy stałych świeżych owoców i warzyw, które będą doskonale smakować a jednocześnie będą cenną wartością odżywczą. Mając trochę miejsca w ogrodzie warto będzie przeznaczyć to miejsce na stworzenie swojego minisadu, gdzie będzie można mieć pod ręką zawsze świeże, smaczne owoce.

Krzewy owocowe

Owoce na krzewach to bardzo wiele ciekawych gatunków, które doskonale smakują i będą świetnym wyborem, jeśli ktoś szuka wartościowych, zdrowych owoców. Między innymi jeżyny, agrest, borówka, porzeczki, jagody – to wszystko znajdziemy właśnie na krzewach i dostarcza nam bardzo wielu cennych wartości odżywczych.

Przygotowanie do sadzenia krzewów

Jeśli ktoś będzie chciał zdecydować się na własne krzewy z owocami może wybrać różne propozycje jakie dostępne są w sprzedaży. W przypadku sadzenia krzewów trzeba pamiętać, że będą się rozrastać i przy planowaniu ich sadzenia trzeba również o tej kwestii pomyśleć. Między innymi bardzo ważne będzie zwrócenie uwagi na odległości między krzewami. Nie muszą być one tak duże jak w przypadku drzewek, jednak także trzeba się liczyć z tym, że wielkość krzewów będzie z czasem coraz większa. Jeśli więc nie chcemy zdecydować się na krzewy warto będzie pomyśleć o wybraniu odpowiedniego miejsca a potem rozplanowania krzewów, tak by po rozrośnięciu się krzewów nie nachodziły one na siebie.

Czytaj również:  Jak sadzić drzewka owocowe w ogrodzie? – poradnik krok po kroku

Jeśli chodzi o posadzenie krzewów owocowych najlepiej robić to albo wiosną albo w okresie jesiennym. Nie robimy tego w czasie, gdy jest okres, w którym krzewy kwitną. Jeśli rośliny są delikatne i mogą być narażone na zniszczenie przez mróz to w takiej sytuacji warto się będzie zdecydować na ich sadzenie w okresie wiosny, ponieważ dzięki temu będzie można zapewnić sobie odpowiednią ich ochronę na czas chłodnych dni, gdy mogą być zniszczone przez działanie mrozu.