Wiele osób decyduje się na stworzenie sobie ogrodu z drzewkami owocowymi, tak by każdego roku czerpać z dobra natury. Obecnie bez wątpienia mamy coraz większe zainteresowanie drzewkami owocowymi. Co za tym idzie szkółka z takimi roślinami jak drzewka owocowe może się świetnie rozwijać. Najlepiej te miejsca maja się w okresie jesieni. Wówczas dla większości sadowników zaczyna się najważniejszy w ciągu roku okres, gdy sadzi się drzewka owocowe. Między innymi dlatego w sklepach ogrodniczych i szkółkach w okresie jesieni dzieje się najwięcej i przygotowywana oferta jest najlepsza.

Jesień – najlepszy czas na sadzenie drzewek

Wielu sadowników uważa, że to właśnie jesień jest najlepszym czasem na sadzenie drzewek owocowy. Specjaliści uważają, że to właśnie w tym okresie będzie można osiągnąć najlepsze efekty sadzenia. Roślina będzie miała jeszcze czas na to, by skutecznie przyjąć się do momentu, gdy pojawią się pierwsze przymrozki. Oczywiście z drugiej strony trzeba sobie powiedzieć, że 100% ochrony przed przymrozkami nie będzie, dlatego są takie gatunki, które będą na to szczególnie wrażliwe i ewentualnie sadzenie takich drzewek będzie można przełożyć sobie na okres wiosenny.

Czytaj również:  Drzewka owocowe – wybór najlepszego miejsca

Jednak z drugiej strony trzeba powiedzieć, że sa pewne gatunki co do których nie ma obaw o to, by przetrzymały nawet okres przymrozków. Między innymi w grę wchodzić będą sadzonki jabłoni czy sadzonki gruszy i śliwy. Dlatego po nie będzie można bez obaw sięgnąć i zasadzić je jesienią. Dzięki temu będzie można oczekiwać, że w kolejnym sezonie będzie już efektywne owocowanie. Jeśli chodzi o drzewka owocowe, co do których lepiej będzie się z sadzeniem wstrzymać to wymienić można w tym miejscu wiśnie, czereśnie czy brzoskwinie. Są on delikatne i trzeba się liczyć z tym, że one mogą przymrozków nie przetrwać.

Oczywiście do sadzenia drzewek trzeba się dobrze przygotować i pamiętać o ich ewentualnym zabezpieczeniu na okres przymrozków. Szczególnie, gdy w grę będą wchodziły drzewka, które są wrażliwe i takiej ochrony mogą potrzebować. Jeśli ktoś nie do końca wie jak sobie z tym poradzić to ewentualnie warto będzie zajrzeć na strony internetowe, które traktują na ten temat i tam będzie można znaleźć informacje praktyczne o uprawie drzewek owocowych.